Konu Ekle
İlginç Hikayeler kategorisinde (717 puan) tarafından

image

Anasız babasız büyüyen bu çocuklardan, çok şey beklemeyelim...

Annesi babası olmasına rağmen neredeyse göremeyen ve emanet ellerde büyüyen çocuklar, yetişkin olduklarında ihtiyarlara o beklenen merhameti göstermezler/gösteremezler. Çünkü, yeterince sevmediler; sevilmediler!

Ebeveynleri işini, hayatı ve parayı, çocuklar ise anne ve baba yerine koyduğu öğretmenini, bir yazarı ya da ne idüğü belirsiz ucuz ve sahte bir kahramanı, hepsinden ve her şeyden daha çok sevdi.

Kapitalizm onları aç açık bırakmadı... Açlık ve yokluktan öldürmedi ama adam da etmedi; süründürdü! Hayatlarının kontrolünü ele geçirdiği bireylerin karnını doyururken, bunun karşılığında aile sadetlerini ise adeta bir sihirli değnekle satın aldı. Hatta televizyon ve internetle de avutup, oyaladı. Yalan mı?

Oysa ki, emeğin ve alınterinin karşılığı bu olmamalı... Çalışan boşu boşuna çalışmamalı. Evi geçindirmekle yükümlü olanın kazandığı, ihtiyaçlarını karşılamalı hatta az da olsa artmalı. Gerçek ekonomik zenginlik de işte budur. Yoksa, insanların sabah akşam, gece gündüz demeden çalıştıkları, işten eve evden işe gidip geldikleri bir çıkmaz sokak misali öldürmeyen de oldurmayan da çarpık/yalan bir düzen değildir.

Ben, en başta işte bu yolla mecbur bırakıldığımız anaokullarına karşıyım...

Öncelikle, anaokulları acilen kapatılmalı. Sırf büyükler(bu okullardaki eğitmenler) rahat edecekler diye, henüz hava aydınlanmadan, uykusunu bile almadan uyandırılıp yola koşulan çocuklara reva görülen eziyet, zulüm değil de nedir?

Sonra, yazı aynı; kışı aynı! Büyüklerin, yetişkinlerin bile dayanamadıkları bir soğukta, çocuklar nasıl ayakta kalıp da sağlıklı büyüyecekler?

Nerede kaldı bizim küçüğe merhametimiz? Ve bu sömürü ve zulüm değil de nedir?

Bu okullar zaten, eğitimle halkı sömürmeyi huy edinmiş malum yapının bir icadıdır... Aile bütünlüğünü baltalayan, geniş aile kavramını Türk toplumunda ortadan kaldırmak için kurgulanmış, sarsılmaz milli birlik ve beraberliğimizi dinamitleyen kapitalist bir dayatmadır.

Önceki nesillerin terbiyesinden geçmeyen yeni nesiller, terbiyeden mahrum büyürler!

Aklıevvel insanları, modernizm safsatasına kaptırarak, toplumun temel taşı aileleri parçalıyorlar. Oysa ki; mutlu bireyler sağlıklı aileleri, iyi aileler de sağlam toplumları oluştururlar. Aile bütünlüğünün ve toplumsal kalkınmanın, gerçekten güçlü bir ülke ve hakikatte egemen halkın yolu, işini yani asli görevi olan anneliğini/eğitmenliğini iyi yapan kadınlardan geçer. Bu, dünyanın her yerinde, her toplumda geçerli, yadsınamaz bir gerçektir.

Kadının başta çocukları ile kocası olmak üzere anne ve babasına yani ailesine sahip çıkmadığı/çıkamadığı toplumlar, zamanla sosyal çöküntü yaşamaya mahkumdurlar! O nedenle, kadının asıl yeri, modern kölelik düzenini körükleyen bu sistemin dişlileri olan iş yerleri/ kapitalist düzen değil yuvası yani evidir. Asli işi amelelik değil, sılaırahimdir!

Hem anneyi hem de babayı çalışmak zorunda bırakan bu çarpık düzene/bu dayatmaya/bu modern köleliğe, oldum olası karşıyım! Ruhsuz bıraktığı insanın bedeniyle beslenen kapitalizmin bu sömürüsüne, bir "Dur" diyecek yok mu ey ahali?

Yoksa eğer, çocukluğumuz gibi çocuklarımızı, gençliğimiz misali gençlerimizi, hem hayatımızı hem de geleceğimizi, yarınlarımız evlatlarımızı, feda etmeye devam edeceğiz; ne yazik ki!

Ünlü Alman Siyasetçi ve Yazar Johann Wolfgang Von Goethe'nin de dediği gibi, özetle “İnsanlar, önce para kazanmak için sağlıklarını, sonra da sağlıklarını kazanmak için paralarını verirler.”

Ya da önce varlıklarını yaşatmak ve korumak için sağlıklarını yani hayatlarını, sonra da sağlıkları yani hayatlarını geri alabilmek için tüm varlıklarını yani kazandıklarını harcarlar!
Sonuç olarak, her koşulda kaybederler.

Duy ey halkım ve unutma bunu.

{Ömer Altıntaş}
12 Aralık 2019

İlgili konular

0 yorum
0 yorum
10, Eylül, 2019 Anılar kategorisinde Mazide Kalan (717 puan) tarafından eklendi
1 yorum
28, Mayıs, 2020 İlginç Hikayeler kategorisinde Mazide Kalan (717 puan) tarafından eklendi
1 yorum
28, Mayıs, 2020 İlginç Hikayeler kategorisinde Mazide Kalan (717 puan) tarafından eklendi
0 yorum
28, Mayıs, 2020 İlginç Hikayeler kategorisinde Mazide Kalan (717 puan) tarafından eklendi
Hoş geldiniz, Sanal Sosyal sizelere konularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından yorumlanması için bir ortam sağlar.
Hamile Takvimi Sanal Sosyal
...